Naši najbolji

Kalendar škola

Zakone - Pravilnike

Diákszínjátszó Találkozó

Az Idős Kovács Gyula Általános Iskola a 2019/2020-as tanévben a VII. Diákszínjátszó Találkozót a koronavírus-járvány miatt ez alkalommal virtuálisan, az online-térben rendezte meg 2020. szeptember 15-én. A VII. találkozón öt diákcsoport mutatkozott be, a Topolyai Művelődési Ház Mosolycsaló Csoportja J.M. Barrie: Pán Péter regénye alapján készült darabjával, előadásuk címe: Mi, Pán Péterek. A bácsgyulafalvi Petőfi Sándor Művelődési Egyesület Rontom, bontom, alkotom nevű gyermekszínjátszó csoportja a Kő és a kocsisok című bolgár mesét dolgozta fel. Az Idős Kovács Gyula Általános Iskola Komédiások csoportja Kéri Ferenc: Meghalsz banya című darabját mutatta be. A horgosi Pöttömszínpad Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk című regénye alapján készített színdarabbal készült. A Hunyadi János Általános Iskola (Csantavér) Dudás Károly: Gyalogtörök című regénye alapján készült Töröktemető című darab egy jelenetével pályázott. A beküldött színdarabokat egy háromfős, szakmai zsűri értékelte. A háromfős szakmai zsűri tagjai: Mess Attila (színművész), Virág György (színművész), Lódi Andrea (drámapedagógus).
A virtuálisan megrendezett VII. Diákszínjátszó Találkozó eredménye:
I. hely: Mi, Pán Péterek - Topolyai Művelődési Ház Mosolycsaló csoportja
II. A kő és a kocsisok - Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Bácsgyulafalva, Rontom, bontom, alkotom csoportja
III. Meghalsz banya - Idős Kovács Gyula Általános Iskola Komédiások csoportja, Bácskossuthfalva
Legjobb fiú szereplő: Pletikoszity Martin (Mi, Pán Péterek c. darab)
Legjobb lány szereplő: Tomik Eszter (Mi, Pán Péterek c. darab)

A látott színdarabok az alábbi fórumon megtekinthetőek:

A VII. Diákszínjátszó Találkozót a Magyar Kormány Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta. Köszönjük támogatásukat!