Színjátszók

Az Idős Kovács Gyula Általános Iskolában hosszú évek óta megszakításokkal, azonban 2009 óta folyamatosan működik diákszínjátszó szakkör GézengúzokKomédiások és Trimplton elnevezéssel. A diákszínjátszó szakkörök tagjai felső tagozatos tanulók. A szakköröket Crnkovity Éva, Szabó Kis Csepegi Ella és Tóth György Ibolya tanárnők vezetik. A foglalkozások heti egy alkalommal, a tanulók elfoglaltságához igazítva zajlanak az iskolában, alkalmanként a Moravicai Értelmiségi Fórum klubhelyiségében, illetve a színházteremben a színpadon. A színdarabot az adott csoport vezető tanára választja ki a tanulók életkorának megfelelően, a díszletet a tanárnők készítik el a tanulókkal közösen, illetve választják ki a karaktereknek megfelelő öltözetet, jelmezt. Egy színdarab egy tanévre készül, ezzel a darabbal a csoportok igyekeznek minél több helyen bemutatkozni. Nagyon szívesen utaznak el olyan településekre, ahol a magyarság lélekszáma egyre fogy, hogy a helyi közönséget kulturális, színházi élményben részesítsék, illetve lépnek fel olyan baráti közösség előtt (pl. Csantavér, Bácsgyulafalva, Gunaras), akikkel baráti kapcsolatot ápolnak. Így mutatkoznak be egymás előtt és tanulnak egymástól. Továbbá a csoportok szeretik magukat minősítő szemléken, találkozókon megmérettetni, így szívesen jelentkeznek ilyen minősítőkre (Bácsfeketehegy, Topolya, Magyarkanizsa).