Földrajz

A szakkör a felső tagozaton minden korosztályt felölel, általában az 5-dikes és 6-dikos gyerekek vannak legnépesebb számban, azonban vannak olyanok is akik már 4. éve tagok. A szakkör foglalkozásai nem kötöttek és nem kötelezőek, de azoktól, akik szeretnének részt venni a  nem mindennapi földrajz foglalkozásokon, elvárjuk, hogy rendszeresen járjanak és számíthassunk egymásra. Az évi tervet általában a gyerekek érdeklődési iránya köré építem vagy inkább együtt építjük. A foglalkozásokat összevonjuk a pacséri általános iskola diákjaival és a helyszín megbeszélés szerint alakul, hogy melyik iskolában dolgozunk. Úgy tapasztalom a gyerekek nagyon szeretik a közös órákat.

Egy kis ízelítő témaköreinkből:

• Szokások a Föld különböző országaiban.
  • Különféle ételek vagy italok elkészítése.
  • Internetes földrajz programok és applikációk használata és megfelelő kihasználása.
  • Érdekességek a Nagyvilágból.
  • Ház-és táj modellek készítése.
  • Csillagászat.
  • Időjárási megfigyelések.